View Mobile Site

Class 4-1A sub-state basketball scores

POSTED February 27, 2012 11:04 p.m.

HIGH SCHOOL BASKETBALL
Sub-state tournament scores

Girls
Class 4A
Baldwin

Spring Hill 62, KC Sumner 33
Santa Fe Trail 48, St. James Academy 35
Baldwin 30, DeSoto 29
Ottawa 40, Eudora 14
Bonner Springs

Topeka Hayden 59, KC Ward 36
Buhler
Maize South 43, Smoky Valley 37
Hesston 60, Concordia 22
McPherson 74, Nickerson 21
Clearwater
Clearwater 40, Circle 35
Rose Hill 53, Wichita Collegiate 32
Wellington 64, El Dorado 33
Coffeyville
Girard 67, Independence 57
Pittsburg 53, Coffeyville 36
Parsons 54, Baxter Springs 45
Labette County 51, Columbus 21
Holton
Abilene 39, Royal Valley 32
Wamego 66, Chapman 21
Atchison 57, Clay Center 54
Holton 50, Hiawatha 5
Louisburg
Louisburg 43, Fort Scott 40
Chanute 54, Iola 30
Ulysses
Haven 47, Colby 30
Andale 48, Larned 27

Class 3A
St. Marys

Rock Creek 39, Rossville 28

Class 2A
Chase County

Northern Heights 66, Herington 38
Olpe 70, Peabody-Burns 24
Wabaunsee 60, Chase County 50
Berean Academy 55, Mission Valley 17
Ellis
Rawlins County 39, Oberlin 28
Hill City 70, Ellis 57
Oakley 56, Plainville 30
Ell-Saline
Smith Center 59, Bennington 24
Republic County 52, Ell-Saline 47
Washington County 87, Solomon 25
Lyndon
Lyndon 46, Marais des Cygnes 39
Jayhawk-Linn 30, KC Christian 23
Lebo 37, Burlingame 32
Meade
Sublette 46, Kiowa County 38
Meade 51, Syracuse 19
Onaga
Leavenworth Immaculata 54, Jackson Heights 36
Doniphan West 55, Troy 28
Jefferson North 76, Onaga 11
Pratt Skyline
Little River 47, Oxford 23
Central Plains 61, Medicine Lodge 57, OT
Pratt Skyline 44, Inman 34
Sterling 66, Ellinwood 46
Uniontown
Madison 60, Yates Center 33
Oswego 61, Marmaton Valley 24

Class 1A-II
Frankfort

Axtell 50, St. Xavier 25

Boys
Class 3A
Douglass

Douglass 59, Chaparral 44
Wichita Independent 71, Bluestem 44
Conway Springs 45, Kingman 43
Fredonia
Humboldt 47, Eureka 24
Neodesha 51, West Franklin 48
Central Heights 75, Fredonia 29
Lyons
Hoisington 59, Russell 28
Thomas More Prep 62, St. John’s Military 48
Salina Sacred Heart 50, Minneapolis 42
Sabetha
Nemaha Valley 66, Marysville 54
Maur Hill 40, Riverside 28
Scott City
Norton 62, Southwestern Heights 52
Holcomb 64, Phillipsburg 47
Lakin 52, Cimarron 32
Sedgwick
Remington 65, Hutchinson Trinity 27
Hillsboro 52, SE-Saline 34
Sedgwick 49, Marion 42
Moundridge 43, Halstead 37
St. Marys
Rock Creek 64, Rossville 39
Silver Lake 58, Council Grove 43

Class 2A
Onaga

Jackson Heights 57, Leavenworth Immaculata 51
Uniontown
Madison 68, Yates Center 22

Class 1A-I
Centralia

Linn 71, Wakefield 42
Clifton-Clyde
Rock Hills 54, Southern Cloud 32
Clifton-Clyde 58, Pike Valley 52
Dexter
Flinthills 60, Caldwell 43
Central-Burden 62, Cedar Vale-Dexter 48
Goessel
Burrton 43, Fairfield 29
Goessel 73, Centre 50
Quinter
St. Francis 74, Osborne 56
South Central
St. John 49, LaCrosse 41

Class 1A-II
Argonia

Attica 69, Argonia 48
Colby
Weskan 52, Triplains 33


Please wait ...