ST. JOHN MIDWINTER CLASSIC
SATURDAY—1st—Central Plains 58, Sunrise 35; 3rd—St. John 57, Ness City, 54; 5th—Nickerson 62, Macksville 46; 7th—Larned 61, KC Christian 47
FRIDAY—Consolation—Macksville 62, KC Christian 57; Semifinals—Sunrise 58, Ness City 39; Central Plains 42, St. John 31
THURSDAY—Consolation—Nickerson 53, Larned 47; Semifinals—Wichita Sunrise 75, Macksville 56; Ness City 77, KC Christian 68
TUESDAY—Central Plains 64, Nickerson 38; St. John 46, Larned 45
HOISINGTON BOYS WINTER JAM
SATURDAY—1st—Victoria 55, Hoisington 53, OT; 3rd—Pratt 55, Russell 48; 5th—Otis-Bison 48, Ellsworth 37; 7th—Ellinwood 57, Ellsworth 46
FRIDAY—Semifinals—Victoria 60, Russell 59; Hoisington 45, Pratt 35
THURSDAY—Consolation—Otis-Bison 48, LaCrosse 34; Ellsworth 41, Ellinwood 27
TUESDAY—Victoria 46, Otis-Bison 42; Russell 59, LaCrosse 49
MONDAY—Pratt 52, Ellsworth 32; Hoisington 49, Ellinwood 22
HOISINGTON GIRLS WINTER JAM
SATURDAY—1st—Pratt 51, Otis-Bison 28; 3rd—Russell 74, Ellinwood 37; 5th—Hoisington 31, Victoria 23; 7th—Ellsworth 53, LaCrosse 35
FRIDAY—Semifinals—Otis-Bison 49, Russell 44; Pratt 63, Ellinwood 31
THURSDAY—Consolation—Victoria 46, LaCrosse 23; Hoisington 43, Ellsworth 37
TUESDAY—Otis-Bison 56, LaCrosse 22; Russell 55, Victoria 46
MONDAY—Pratt 44, Ellsworth 35; Ellinwood 48, Hoisington 45
EL DORADO BLUESTEM CLASSIC
MONDAY—1st—Campus 57, Wichita Trinity 38; 3rd—Kapaun-Mt. Carmel def. El Dorado; 5th—Gardner-Edgerton 74, Great Bend 60; 7th—Collegiate 64, Circle 61
FRIDAY—Consolation—Great Bend 53, Circle 37; Gardner-Edgerton 64, Wichita Collegiate 45; Semifinals—Wichita Trinity 60, Kapaun 50; Campus 62, El Dorado 36
THURSDAY—Wichita Trinity 57, Great Bend 45; Wichita Kapaun-Mt. Carmel 71, Circle 34; El Dorado def. Wichita Collegiate; Campus 72, Gardner-Edgerton 70
HALSTEAD ADOLPH RUPP TOURNAMENT
SATURDAY—1st—Andale 58, Cheney 36; 3rd—Haven 44, Halstead 42; 5th—Minneapolis 62, Rose Hill 55; 7th—Garden Plain 60, Winfield 48
FRIDAY SEMIFINALS—Andale 48, Haven 33; Cheney 66, Halstead 49
THURSDAY CONSOLATION—Rose Hill 53, Garden Plain 40; Minneapolis 62, Winfield 55
TUESDAY—Cheney 68, Winfield 48; Halstead 49, Minneapolis 42
MONDAY—Haven 57, Rose Hill 45; Andale 72, Garden Plain 37
HILLSBORO TROJAN CLASSIC BOYS
FRIDAY—SEVENTH—Clay Center 52, Republic County 37; FIFTH—Eureka 42, Remington 35; THIRD—Hillsboro 46, Holcomb 34; FIRST—Hesston 57, Riley County 47
THURSDAY—Semifinals—Hesston 54, Holcomb 37; Riley County 50, Hillsboro 44; Consolation—Eureka 61, Republic County 51; Remington 51, Clay Center 43
TUESDAY—Riley County 46, Clay Center 34; Hillsboro 66, Remington 27; Hesston 54, Republic County 34; Holcomb 55, Eureka 26
HILLSBORO TROJAN CLASSIC GIRLS
FRIDAY—SEVENTH—Hillsboro 61, Remington 48; FIFTH—Republic County 33, Holcomb 23; THIRD—Riley County 40, Eureka 28; FIRST—Hesston 52, Clay Center 40
THURSDAY SEMIFINALS—Clay Center 42, Riley County 23; Hesston 36, Eureka 24; CONSOLATION—Holcomb 50, Remington 31; Republic County def. Hillsboro;
TUESDAY—Clay Center 39, Holcomb 26; Riley County 52, Remington 35; Hesston 38, Republic County 26; Eureka 67, Hillsboro 38
STERLING BOYS INVITATIONAL
FRIDAY—SEVENTH—SE Saline 66, Sterling, 57, 2 OT; FIFTH—Lyons 61, Sunrise 36; THIRD—Hugoton 52, Smoky Valley 44; FIRST—Beloit 56, Hutchinson Trinity 44
THURSDAY CONSOLATION—Sunrise 66, Sterling 57, 2 OT; SEMIFINALS—Beloit 51, Smoky Valley 46; Hutchinson Trinity 67, Hugoton 56
TUESDAY—Lyons 54, SE Saline 45; Hutchinson Trinity 76, Wichita Sunrise 29; Hugoton 72, Sterling 54
MONDAY—Beloit 55, SE Saline 47; Smoky Valley 31, Lyons 29
STERLING GIRLS INVITATIONAL
FRIDAY—SEVENTH—Beloit 78, Lyons 53; FIFTH—Sunrise 61, Smoky Valley 34 THIRD—SE Saline 54, Hugoton 47; FIRST—Sterling 61, Hutchinson Trinity 45
THURSDAY CONSOLATION—Sunrise 65, Beloit 51; SEMIFINALS—Sterling 64, SE Saline 41; Hutchinson Trinity 55, Hugoton 47
TUESDAY—Consolation, Smoky Valley 55, Lyons 48; Hugoton 69, Beloit 68, OT; Hutchinson Trinity 67, Wichita Sunrise 53
MONDAY—SE Saline 47, Smoky Valley, 27; Sterling 59, Lyons 21
MCPHERSON INVITATIONAL
SATURDAY—SEVENTH—Wichita West 53, Mill Valley 45; FIFTH—Blue Valley West 51, Manhattan 42; THIRD—Free State 48, Shawnee Heights 30; FIRST—SM East 52, McPherson 48
FRIDAY—Consolation, Manhattan 57, Mill Valley 30; BV West 46, Wichita West 35; Semifinals—SM East 50, Shawnee Heights 46; McPherson 51, Shawnee Heights 50
THURSDAY—SM East 67, Manhattan 65; Lawrence Free State 61, Mill Valley 44; Shawnee Heights 49, Wichita West 47; McPherson 70, Blue Valley West 65
HI-PLAINS GIRLS (GARDEN CITY)
SATURDAY—SEVENTH—Lakin 57, SW Heights 45; FIFTH—Syracuse 52, Stanton County 44; THIRD—Sublettee 64, Elkhart 35; FIRST—Meade 61, Cimarron 51
THURSDAY—Consolation—Syracuse 40, Lakin 37; Stanton County 46, SW Heights 33; Semifinals—Meade 48, Elkhart 33; Cimarron 49, Sublette 40
MONDAY—Meade 60, Lakin 36; Elkhart 53, Syracuse 50; Cimarron 55, SW Heights 43; Sublette 43, Stanton County 39
HI-PLAINS BOYS (GARDEN CITY)
TUESDAY—Stanton County 75, Elkhart 39; Meade 55, Syracuse 43; Cimarron 60, SW Heights 57, OT; Lakin 65, Sublette 52
FRIDAY—Consolation—Syracuse 52, Elkhart 36; SW Heights 79, Sublette 52; Semifinals—Meade 56, Stanton County 48; Cimarron 65, Lakin 52
SATURDAY—SEVENTH—Elkhart 64, Sublette 47; FIFTH—Syrcause 52, SW Heights 47; THIRD—Stanton County 73, Lakin 47; FIRST—Meade 68, Cimarron 65
VALLEY CENTER TOURNAMENT
SATURDAY—SEVENTH—Topeka Seaman def. Ulysses; FIFTH—Blue Valley def. Wichita Northwest; THIRD—Valley Center def. Garden City; FIRST—Maize South 66, Wichita Heights 50
FRIDAY—Consolation—Blue Valley 70, Ulysses 42; Wichita Northwest 57, Topeka Seaman 52; Semifinals—Wichita Heights 33, Valley Center 23; Maize South 63, Garden City 44
THURSDAY—Wichita Heights 49, Blue Valley 44; Valley Center 61, Ulysses 44; Garden City 44, Wichita Northwest 39; Maize South 70, Topeka Seaman 51
BURRTON TOURNAMENT
SATURDAY—1ST—Berean Academy 31, Inman 26; 3RD—Little River 52, Central Christian 42; 5TH—Goessel 67, Burrton 45; 7TH—Pretty Prairie 52, Fairfield 18
FRIDAY—Semifinals—Inman def. Central Christian; Berean def.Little River
THURSDAY—Consolation—Burrton 68, Fairfield 42; Goessel 59, Pretty Prairie 41
TUESDAY—Little River 67, Goessel 60; Berean Academy 57, Pretty Prairie 17
MONDAY—Inman 62, Fairfield 13; Central Christian 62, Burrton 53
MID-CONTINENT BOYS (Wakeeney)
SATURDAY—1ST—Phillipburg 60, TMP 46; 3RD—Plainville 65, Hill City 56; 5TH—Ellis 51, Trego 31; 7TH—Norton 64, Oakley 40; 9TH—Smith Center 55, Stockton 53
THURSDAY—Consolation, Smith Center 55, Stockton 53; Trego 49, Norton 43; Ellis 50, Oakley 47; Semifinals, Phillipsburg 68, Plainville 45; TMP 48, Hill City 45
MONDAY—Phillipsburg 53, Norton 38; Plainville 51, Trego 36; Hays-TMP 54, Ellis 53; Hill City 48, Oakley 33
MID-CONTINENT GIRLS (Wakeeney)
SATURDAY—1ST—Norton 53, Trego 50, OT; 3RD—TMP 45, Smith Center 39; 5TH—Phillipsburg 61, Plainville 54; 7TH—Ellis 58, Oakley 51; 9TH—Stockton 39, Hill City 36
THURSDAY—Stockton 39, Hill City 36; Plainville 48, Ellis 47; Phillipsburg 51, Oakley 30; Semifinals, Trego 44, Smith Center 39; Norton 59, Hays-TMP 29
TUESDAY—Trego 57, Ellis 39; Smith Center 52, Plainville 46; Norton 47, Phillipsburg 34; TMP 42, Oakley 27
COLBY ORANGE BLACK BOYS
THURSDAY—Maize 61, Goodland 22; Scott City 55, Hays High 47; Pine Creek, Colo. 76, Christian Heritage, Colo. 71; Colby 62, Green Valley Ranch, Colo. 55
FRIDAY—Consolation, Hays High 79, Goodland 50; Green Valley vs. Christian Heritage; SEMIFINALS—Maize 67, Scott City 45; Pine Creek 66, Colby 51
SATURDAY—7TH—; 4TH—Hays High 83, Christian Heritage 53; 3RD—Colby vs. Scott City; 1ST—Maize def. Pine Creek, Colo.
COLBY ORANGE BLACK GIRLS
THURSDAY—Scott City 56, Fort Carson, Colo. 40; Hays High 59, Goodland 36; Colby vs. Green Valley Ranch, Colo.; Highland Park vs. Pine Creek, Colo.
FRIDAY—Consolation, Fort Carson 73, Goodland 45; SEMIFINALS—Hays High 68, Scott City 50; Colby 46, Highland Park, Colo. 42
SATURDAY—SEVENTH—Goodland; FIFTH—Fort Carson; THIRD—Scott City vs. Highland Park, Colo.; FIRST—Hays High 50, Colby 19
HAVEN WILDCAT GIRLS CLASSIC
THURSDAY, JAN. 24—Nickerson 10-0 vs. Kingman 4-6, 3; Haven 8-2 vs. Moundridge 8-2, 7:30; Cheney 10-0 vs. Andale 4-4, 6; Rose Hill 9-1 vs. Garden Plain 7-2, 4:45
FRIDAY, JAN. 25—Consolation, 3, 4:30; Semifinals, 6, 7:45
SATURDAY, JAN. 26—SEVENTH—11; FIFTH—12:30; THIRD—2; FIRST—3:30